Postępy Hurda w lutym

Pierwszy sterownik DDE, wprowadzenie biblioteki libpciaccess, rozpoczęcie przygotowań do GSOC.

W tym miesiącu Zheng Da uruchomił i przetestował pierwszy sterownik DDE, co było możliwe dzięki wcześniejszej implementacji DDE w Hurdzie (DDE umożliwia korzystanie z aktualnych, linuksowych sterowników w mikrojądrach Mach i L4).
więcej »

Dodany: 09 mar 2010 o 14:40
przez: Tor

Potrzebna pomoc przy sterownikach nouveau

Brice Goglin z zespołu opiekunów X prosi o pomoc przy testowaniu sterowników nouveau dla kart NVIDIA.

Przyszłe jądro Linuksa w Debianie — 2.6.32 — zostanie wyposażone w DRM z wersji 2.6.33, która to wnosi m.in. obsługę nouveau — wolnego sterownika dla kart graficznych NVIDIA. Pozwoli to deweloperom na zbudowanie pakietu libdrm-nouveau oraz dodanie do archiwum nowej wersji xserver-xorg-video-nouveau z obsługą akceleracji 3D.
więcej »

Dodany: 07 mar 2010 o 16:14
przez: azhag

Repozytorium z KDE SC 4.4.1 jest już dostępne

Deweloperzy Debiana udostępnili półoficjalne repozytorium z pakietami KDE SC 4.4.1, poinformował na liście Debian-KDE Modestas Vainius, w imieniu zespołu opiekunów środowiska KDE.

Ograniczenia serwerów nie pozwalają na bezpośrednie załadowanie pakietów do oficjalnych repozytoriów Debiana Sid/Experimental. Taki stan rzeczy może potrwać jeszcze kilka dni, w związku z czym deweloperzy postanowili udostępnić półoficjalne repozytorium, które umożliwi zainstalowanie nowej wersji środowiska. Archiwum przeznaczone jest przede wszystkim dla użytkowników wersji niestabilnej Debiana, w związku z czym aktualizacja z KDE SC 4.3.4 powinna przebiegać bezproblemowo.
więcej »

Dodany: 07 mar 2010 o 14:02
przez: iacobus

Banja Luka gospodarzem DebConf11

Przyszłoroczna konferencja Debiana odbędzie się w Banja Luce w Bośni i Hercegowinie, ogłosił zespół ds. organizacji DebConfu na kanale #debconf-team .

Propozycja Bośniaków pokonała oferty niemieckiego Monachium oraz ekwadorskiego Quito. Rywalizacja była bardzo wyrównana, końcowy werdykt wyglądał następująco:
więcej »

Dodany: 02 mar 2010 o 08:50
przez: azhag

Kalendarz wyborów nowego Lidera Projektu Debian

Kalendarz tegorocznych wyborów Lidera Projektu ogłosił na liście debian-vote Kurt Roeckx, sekretarz Debiana.

Kandydatury składane mogą być między 5 a 11 marca. Dzień później — 12 marca — ruszy kampania wyborcza, która potrwa do 1 kwietnia. Deweloperzy Debiana będą mogli oddać głos na nowego lidera między 2 a 15 kwietnia.
więcej »

Dodany: 01 mar 2010 o 10:55
przez: azhag

Weekend łatania GNOME w Debianie rozpoczęty

Akcja usuwania błędów z GNOME w Debianie została oficjalnie rozpoczęta przez Josselina Mouette'a. Deweloper ponownie zaprasza wszystkich do wzięcia udziału.

W akcji może wziąć udział każdy, nawet osoby bez specjalistycznej wiedzy będą bardzo pomocne. Ochotnicy mogą znaleźć na wiki Debiana instrukcję postępowania. W razie dodatkowych pytań, deweloperzy służą na IRC-owym kanale #debian-gnome.
więcej »

Dodany: 27 lut 2010 o 14:45
przez: azhag

Nagrania z FOSDEM 10 udostępnione

Nagrania wystąpień z Distribution Developer Rooms tegorocznej konferencji FOSDEM opublikowane zostały na stronie video.debian.net/2010/fosdem10/.

Z punktu widzenia Debiana szczególnie interesujące są następujące nagrania:
więcej »

Dodany: 26 lut 2010 o 10:23
przez: azhag

Debian na targach CeBIT 2010

Reprezentacja Projektu Debian weźmie udział w tegorocznych targach CeBIT, imprezie informatycznej, która będzie miała miejsce w Hanowerze, między 2 a 6 marca.

Członkowie Projektu w Univention GmbH przy stanowisku B36 w hali 2 będą otwarci na dyskusje oraz pytania, zaprezentują również Debiana 6.0 „Squeeze”, którego wydanie spodziewane jest w tym roku, oraz nowy port Debiana na jądro FreeBSD. Ponadto pierwszego dnia targów deweloperzy Debiana wygłoszą wykład na temat Debiana GNU/kFreeBSD na stanowisku F38 (również w hali 2).
więcej »

Dodany: 23 lut 2010 o 08:07
przez: azhag

Instalator Debiana 6.0 w wersji alpha1 wydany

Wydanie pierwszej wersji alpha instalatora Debiana 6.0 ogłosił na liście debian-devel-announe Otavio Salvador, w imieniu Zespołu ds. Instalatora Debiana.

Jest to pierwsze wydanie instalatora od ukazania się Debiana 5.0 „Lenny”. Wiele funkcji zostało ulepszonych, również wiele nowych dodano. Prace nad niniejszym wydaniem zajęły więcej czasu niż zwykle, co nie uszło uwadze wielu osób. Spowodowane to było różnorakimi czynnikami, począwszy od ściśle technicznych (duże zmiany w samym instalatorze oraz innych komponentach systemu, które miały wpływ na instalator) po niedobory osobowe. Zespół potrzebuje więcej ludzi do pomocy, osoby zainteresowane proszone są o kontakt.
więcej »

Dodany: 22 lut 2010 o 09:22
przez: azhag

Debian Mobile - edycja Debiana dla urządzeń mobilnych

Utworzenie specjalnej edycji Debiana przeznaczonej dla urządzeń mobilnych zaproponował na liście debian-devel Julian Andres Klode.

Celem projektu Debian Mobile byłoby stworzenie środowiska dla urządzeń mobilnych (np. Nokia N900) oraz netbooków. Inicjatywa ma być debianowym odpowiednikiem — powstałego niedawno z połączenia Moblina i Maemo — projektu MeeGo, z którym rozpoczęto już dyskusje na temat współpracy.
więcej »

Dodany: 19 lut 2010 o 16:21
przez: azhag

Strona: 1 263 64 65 66 6770 71