Szóste urodziny Debian Users Gang

Debian Users Gang obchodzi szóstą rocznicę powstania. Dokładnie 16 kwietnia 2004 wystartowało forum DUG, do którego wkrótce dołączył — początkowo w zupełnie inne formie — portal.

W ciągu minionych lat serwis ulegał wielu przeobrażeniom, zmienił się silnik forum, forma portalu, kilkukrotnie wymieniony został serwer, a nawet system operacyjny. Uruchamiane były kolejne usługi — serwer shellowy, Jabber/XMPP. W swej sześcioletniej historii Debian Users Gang na stałe wpisał się już polski światek WiOO, szczególnie Debiana.
więcej »

Dodany: 16 kwi 2010 o 13:19
przez: azhag

Wybory DPL 2010: Programy wyborcze, cz.2

Publikujemy ostatnie tłumaczenia programów wyborczych w tegorocznych wyborach Lidera Projektu Debian.

Tym razem to zaległe programy Charlesa Plessy'ego oraz Stefano Zachirolliego. Programy Margarity Manteroli oraz Woutera Verhelsta znaleźć można we wcześniejszej wiadomości.
więcej »

Dodany: 16 kwi 2010 o 10:26
przez: azhag

Nowy serwis Debiana z kopią archiwum

Projekt Debian wzbogacił się o nowy serwis — snapshot.debian.org, który pozwala na dostęp do starszych pakietów wg dat oraz numerów wersji. Witryna podobna jest do działającej dotychczas półoficjalnej strony snapshot.debian.net, posiada jednak przystępniejszy interfejs oraz kilka dodatkowych funkcji.

Możliwość instalacji pakietów oraz wyświetlania kodu źródłowego z wybranej daty może być bardzo pomocna, zarówno dla deweloperów jak i zwykłych użytkowników. Przynosi nieocenioną pomoc w trakcie szukania momentu wystąpienia regresji, może umożliwić stworzenie specyficznego środowiska, którego może wymagać jakaś aplikacja. Dostęp do kopii archiwum jest łatwy dla każdego, może zostać używa jak zwykłe repozytorium APT-a.
więcej »

Dodany: 13 kwi 2010 o 08:23
przez: azhag

goodbye-microsoft.com instaluje gNewSense

Witryna goodbye-microsoft.com do niedawna pozwalała zainstalować Debiana bezpośrednio spod systemu Windows. Do niedawna, albowiem ostatnio Debian zastąpiony został przez gNewSense.

Autorzy witryny nie podali informacji na temat przyczyny zmiany promowanego systemu. Windowsowy instalator Debiana jednak w dalszym ciągu znajduje się na serwerze. Jego kopię można pobrać również z serwisu Debian Users Gang.
więcej »

Dodany: 11 kwi 2010 o 13:25
przez: azhag

Powstanie interfejs Qt dla aptitude?

Sune Vuorela proponuje stworzenie interfejsu dla aptitude w Qt w ramach Google Summer of Code.

Poszukuje obecnie studenta, który chciałby się podjąć tego zadania. Próbuje też przekonać do swojej idei Daniela Burrowsa, autora aptitude. Ten ma do pomysłu stosunek ambiwalentny — wprawdzie nie będzie popierał propozycji w ramach akcji Summer of Code, jednak nie będzie się też jej przeciwstawiał.
więcej »

Dodany: 05 kwi 2010 o 21:51
przez: azhag

Marcowe wiadomości Hurda

Wyeliminowanie kolejnych błędów oraz przygotowania do akcji Google Summer of Code 2010.

W mijającym miesiącu hakerzy Hurda rozprawili się z wieloma błędami. Spośród wielu omówionych na liście dyskusyjnej bug-hurd wymienić można m.in:
więcej »

Dodany: 03 kwi 2010 o 18:38
przez: azhag

Wybory DPL 2010: Głosowanie rozpoczęte

Kurt Roeckx z sekretariatu Debiana oficjalnie rozpoczął okres głosowania w tegorocznych wyborach Lidera Projektu.

Głosowanie trwa od północy UTC 2 kwietnia do 23:59:59 UTC 15 kwietnia. W tym czasie deweloperzy Debiana mogą wysyłać podpisane kluczem PGP głosy na adres leader2010@vote.debian.org. Zgodnie ze Statutem Debiana (zwanym również Konstytucją Debiana) głosowanie jest tajne, wyniki przelicza system Devotee. Jeśli głosowanie nie wyłoni żadnego zwycięzcy, zostanie powtórzone (wielokrotnie, jeśli okaże się to konieczne).
więcej »

Dodany: 02 kwi 2010 o 14:02
przez: azhag

Wiadomości na temat wydania Squeeze

Adam D. Barratt z zespołu ds. wydań opowiada o obecnym statusie Squeeze: terminarz wydania, ważniejsze zmiany w pakietach, plany związane z wydaniem.

Najważniejszą informacją jest data zamrożenia testowej gałęzi Debiana — jeśli deweloperzy przyłożą się do planowanych migracji, zamrożenie będzie możliwe w późnym maju/czerwcu.
więcej »

Dodany: 01 kwi 2010 o 11:57
przez: azhag

[Prima aprilis] DUG.net.pl zmienia profil

Serwis DUG.net.pl — (do niedawna) polski portal Debiana — zmienia profil działalności. Debian Users Gang umarł, niech żyje Drużyna Użytkowników Gentoo!

Decyzja podyktowana jest postępującą gentooizacją użytkowników (nie tylko szeregowych, ale również administratorów i moderatorów) portalu oraz forum. Nie jest też tajemnicą, że serwer obsługujący serwis od kilku już lat działa właśnie na Gentoo.
więcej »

Dodany: 01 kwi 2010 o 05:03
przez: azhag

buildd.debian.org przeniesiony na wydajniejszy serwer

Usługa buildd.debian.org, automatyczny kompilator pakietów, przeniesiona została na mocniejszy serwer, donosi Philipp Kern na liście debian-devel-announce.

Członkowie zespołu Wanna Build wykorzystali w ostatnią sobotę nieobecność ftp-master i przenieśli usługę budowania pakietów z wysłużonej cimarosy na griega.
więcej »

Dodany: 30 mar 2010 o 16:00
przez: azhag

Strona: 1 261 62 63 64 6570 71