[Prima aprilis] Poznaj miłość swego życia z Dobierz Ukochanego Geeka

W odpowiedzi na oczekiwania naszych użytkowników uruchamiamy nową usługę randkową dla nerdów. Dzięki serwisowi Dobierz Ukochanego Geeka każdy odnajdzie swoją drugą połówkę. Nieważne czy jesteś nieśmiałą programistką, czy introwertycznym bazodanowcem. Z nami bez trudu poznasz osobę, z którą zechcesz spędzić resztę życia. Wystarczy pobrać naszą aplikację mobilną i wypełnić formularz.

Dzięki technologii IEP oraz zaawansowanym algorytmom nasz serwis dobierze dla Ciebie idealną parę, korzystając z takich informacji jak dystrybucja, środowisko graficzne, motyw GTK+, Qt oraz ikon, edytor tekstu itp. Nigdy więcej nie będziesz się wściekać z powodu preferencji drugiej połówki. Chociaż nasz serwis jest jeszcze młody, połączyliśmy już wiele par. Nie pozwól niczemu stanąć na drodze do swojego szczęścia. Skorzystaj z naszych usług za darmo już dziś!
więcej »

Dodany: 01 kwi 2017 o 00:03
przez: azhag

Debian "Jessie": aktualizacja do wersji 8.7 (point release.)

W dniu 14. stycznia, 2017 roku ukazała się kolejna - siódma - aktualizacja, tzw. "point release", dla Stabilnego wydania, oznaczonego numerem 8 (nazwa kodowa "Jessie"). Uzupełnione zostały głównie poprawki związane z bezpieczeństwem, wydane do czasu tej aktualizacji wraz z kilkoma korektami dot. poważnych problemów w bieżącym wydaniu. Należy pamiętać, że owa aktualizacja nie jest kolejnym, nowym wydaniem systemu Debian.

U żytkownicy, którzy na bieżąco uaktualniają swój system via security.debian.org nie będą musieli aktualizować dużej ilości pakietów. Niemniej nowe, zaktualizowane obrazy płyt CD/DVD zawierające zmiany wprowadzone w wyniku tego wydania, będą dostępne do pobrania (zob. Oficjalne obrazy - " stable " oraz odpowiednie dla wypróbowania systemu Debian - Obrazy "live" ). Ważne poprawki dotyczą, między innymi, jądra Linuksa, które zaktualizowano do wersji 3.16.39 (zob.: changelog), powłoki bash (CVE-2016-0634, CVE-2016-7543), menadżera systemu i usług - systemd (CVE-2016-7796, różne poprawki etc.), a także nvidia-graphics-drivers, nvidia-graphics-drivers-legacy-304xx (CVE-2016-8826, CVE-2016-7382, CVE-2016-7389.)
więcej »

Dodany: 15 sty 2017 o 12:55
przez: remi

"softWaves" wybrany domyślnym motywem nadchodzącego Debiana 9

Motyw 'softWaves' wykonany przez Juliette Taka Belin został wybrany jako domyślny motyw dla nadchodzącego Debiana 9 "stretch".

Po czerwcowym wezwaniu do składania propozycji tematów do nadchodzącej edycji Debiana, zostało nadesłanych 12 propozycji, a następnie odbyło się głosowanie. W sumie głosy oddało 3479 osób. Zwycięzcą został właśnie softWaves. To już drugi motyw stworzony przez Juliette Belin, który ozdabia stabilne wydanie. Poprzednia praca, 'Lines', zagościła w aktualnym wydaniu stabilnym Debian Jessie.
więcej »

Dodany: 26 paź 2016 o 14:39
przez: Tor

Debian 8.6 - szósta aktualizacja Jessie

Ukazała się szósta aktualizacja Debiana Jessie, oznaczona numerem 8.6. W jej skład wchodzi m.in. kilka nowszych i poprawionych pakietów oraz wszystkie poprawki, które dotąd ukazały się w repozytorium security.debian.org.

Aktualizacja nie oznacza nowego wydania Debiana 8 Jessie, jedynie uaktualnia część pakietów wchodzących w jego skład. Nie ma potrzeby pozbywać się starych płyt, wystarczy zaktualizować zainstalowany system korzystając z serwera lustrzanego, żeby zainstalować nowe pakiety.
więcej »

Dodany: 19 wrz 2016 o 15:06
przez: mati75

Dwudzieste trzecie urodziny Projektu Debian

Debian świętuje dziś dwudziestą trzecią rocznicę powstania. Z tej okazji miłośnicy tego systemu organizują dziś imprezy ku czci Projektu.

Historia Debiana zaczęła się kręcić 16 sierpnia 1993 roku. Tego dnia Ian Murdock — założyciel Projektu — wysłał na grupę dyskusyjną comp.os.linux.development ogłoszenie o rozpoczęciu prac nad „Debian Linux Release”. Bodźcem do działania była, historyczna już, dystrybucja SLS — Murdock rozczarowany nią, postanowił rozpocząć własny projekt.
więcej »

Dodany: 16 sie 2016 o 16:08
przez: mati75

Debian 8.5 - piąta aktualizacja Jessie

Ukazała się piąta aktualizacja Debiana Jessie, oznaczona numerem 8.5. W jej skład wchodzi m.in. kilka nowszych i poprawionych pakietów oraz wszystkie poprawki, które dotąd ukazały się w repozytorium security.debian.org.

Aktualizacja nie oznacza nowego wydania Debiana 8 Jessie, jedynie uaktualnia część pakietów wchodzących w jego skład. Nie ma potrzeby pozbywać się starych płyt, wystarczy zaktualizować zainstalowany system korzystając z serwera lustrzanego, żeby zainstalować nowe pakiety.
więcej »

Dodany: 05 cze 2016 o 13:10
przez: mati75

Debian 7.11 - jedenasta aktualizacja Wheezy'ego

Ukazała się jedenasta aktualizacja Debiana Wheezy, oznaczona numerem 7.11. Jest to ostatnie wydanie z tej gałęzi. W jej skład wchodzi m.in. kilka nowszych i poprawionych pakietów oraz wszystkie poprawki, które dotąd ukazały się w repozytorium security.debian.org.

Aktualizacja nie oznacza nowego wydania Debiana 7 Wheezy, jedynie uaktualnia część pakietów wchodzących w jego skład. Nie ma potrzeby pozbywać się starych płyt, wystarczy zaktualizować zainstalowany system korzystając z serwera lustrzanego, żeby zainstalować nowe pakiety.
więcej »

Dodany: 05 cze 2016 o 13:09
przez: mati75

Mehdi Dogguy nowym Liderem Projektu Debian

Nadszedł czas, kiedy Projekt Debian ponownie, jak każdego roku, dokonał wyboru nowego Lidera. Począwszy od dnia 3 kwietnia w ciągu kolejnych dwóch tygodni, Deweloperzy Debiana głosowali, aby wybrać osobę, która poprowadzi Projekt przez okres jednego roku.

W tym roku jedynym kandydatem był Mehdi Dogguy ( program wyborczy ), który ubiegał się o stanowisko Lidera Projektu w ubiegłym roku, zajmując drugie miejsce. Jego kadencja rozpoczęła się w dniu 17 kwietnia 2016 r. Deweloperzy musieli wybierać między głosowaniem na jedynego kandydata, którym był Mehdi Doggy lub tzw. opcją None Of The Above. (Neil McGovern, który pełnił funkcję Lidera przez ostatni rok zdecydował, że nie będzie się starał o reelekcję). Jeśli wygrywałby drugi wariant, wówczas procedura wyborcza byłaby powtarzana wiele razy: do skutku.
więcej »

Dodany: 20 kwi 2016 o 15:16
przez: remi

Firefox w Debianie: geneza i rozwiązanie problemu dot. nazwy

W ciągu ostatniej dekady Debian, korzystając z kilku produktów (tj. Firefox, Thunderbird i SeaMonkey) stworzonych i rozwijanych przez Mozilla Corporation, (spółkę zależną od Mozilla Foundation), zastąpił oryginalne nazwy oraz loga, alternatywnymi wariantami: Iceweasel, Icedove i Iceape. Początkowo ten wysiłek podjęto w celu obejścia niezgodności między tzw. Wytycznymi Debiana, dotyczącymi wolnego oprogramowania (zob. DFSG ), polityką the Mozilla trademark usage a licencją dot. loga etc.

Kwestia zmiany nazwy, dotycząca przeglądarki Firefox, pojawiła się w 2004 r. W tym czasie, zasady dotyczące znaków towarowych ( Mozilla trademark policy ), okazały się niezgodne z założeniami DFSG. Dotyczyło, to między innymi zakazu zmiany wyszukiwarek, rozszerzeń, struktury katalogów etc. Wspomniana polityka towarowa Mozilli, zezwalała na wykorzystanie loga Firefoxa w przypadku, kiedy pakiet jest częścią tzw. zestawu " Distribution Partners ", co jak zostało wspomniane, stało w sprzeczności z wytycznymi Debiana dot. Wolnego Oprogramowania.
więcej »

Dodany: 08 kwi 2016 o 10:36
przez: remi

Debian 8.4 - czwarta aktualizacja Jessie

Ukazała się czwarta aktualizacja Debiana Jessie, oznaczona numerem 8.4. W jej skład wchodzi m.in. kilka nowszych i poprawionych pakietów oraz wszystkie poprawki, które dotąd ukazały się w repozytorium security.debian.org.

Aktualizacja nie oznacza nowego wydania Debiana 8 Jessie, jedynie uaktualnia część pakietów wchodzących w jego skład. Nie ma potrzeby pozbywać się starych płyt, wystarczy zaktualizować zainstalowany system korzystając z serwera lustrzanego, żeby zainstalować nowe pakiety.
więcej »

Dodany: 02 kwi 2016 o 18:34
przez: mati75

Strona: 1 2 3 4 5 6 770 71