Debian 8.4 - czwarta aktualizacja Jessie

Ukazała się czwarta aktualizacja Debiana Jessie, oznaczona numerem 8.4. W jej skład wchodzi m.in. kilka nowszych i poprawionych pakietów oraz wszystkie poprawki, które dotąd ukazały się w repozytorium security.debian.org.

Aktualizacja nie oznacza nowego wydania Debiana 8 Jessie, jedynie uaktualnia część pakietów wchodzących w jego skład. Nie ma potrzeby pozbywać się starych płyt, wystarczy zaktualizować zainstalowany system korzystając z serwera lustrzanego, żeby zainstalować nowe pakiety.

Użytkownicy, którzy regularnie instalują poprawki z repozytorium security.debian.org nie muszą aktualizować wiele pakietów — większość poprawek z security.debian.org jest zawarta w niniejszej aktualizacji wydania.

Nowe obrazy płyt CD i DVD zawierające instalatory ze zaktualizowanymi pakietami będą wkrótce dostępne w zwyczajowym miejscu.

Aktualizacja do niniejszego wydania jest możliwa poprzez podanie menedżerowi pakietów (szczegóły w podręczniku sources.list(5)) jednego z wielu serwerów lustrzanych Debiana, np.:

## uaktualnienia bezpieczeństwa
deb http://security.debian.org/ stable/updates main contrib non-free

## podstawowe repozytorium
deb http://ftp.pl.debian.org/debian/ stable main contrib non-free

Ich pełna lista dostępna jest pod adresem www.debian.org/mirror/list.

Wszystkie zaktualizowane pakiety wraz z powodami zmian można znaleźć w informacji źródłowej.

Źródło: https://www.debian.org/News/2016/20160402

Dodany: 02 kwi 2016 o 18:34
przez: mati75

OSnews Wykop Blip Flaker Kciuk Śledzik Facebook Identi.ca Twitter del.icio.us Google Bookmarks

Komentarze (RSS):

1  Gość: Juby5000, dodany: 2016-04-07 14:24 #3820
Mogliby w końcu naprawić w GNOME wyświetlanie zdarzeń w kalendarzu kiedy cały dzień nic nie zaplanowano - znaki nachodzą na siebie. Chociaż już nie wiem czy to wina Debiana czy GNOME bo tutaj blog-decause.rhcloud.com/posts/worldclockpanel.png na przykładzie Fedory widać "all day nothing scheduled" nachodzenie znaków.

Aby dodać komentarz Zaloguj się lub Zarejestruj