Przejdź to tekstu

Wiadomości

Chris Lamb nowym Liderem Projektu Debian.

Nadszedł czas, kiedy Projekt Debian ponownie, jak każdego roku dokonał wyboru nowego Lidera, co w przypadku projektów Open Source, jest synonimem demokracji. Tegorocznym zwycięzcą jest Chris Lamb, który zastąpi na tym stanowisku Mehdi'ego Dogguy. Szczegóły głosowania można znaleźć na stronie internetowej wyborów ( Debian Project Leader Elections 2017 )

M ehdi Dogguy opublikował dokument Final bits from the DPL , w którym gratuluje Lambowi wyboru oraz wspomina swoją pracę jako Lider Projektu. Stwierdził w nim, że był to dla niego prawdziwy honor i fantastyczne doświadczenie. Jednym z ważniejszych osiągnięć było bez wątpienia zatwierdzenie budżetu na konferencję DebConf17, która odbędzie się w Montrealu (Kanada) w dniach od 6. do 12. Sierpnia, 2017 roku. więcej »

Dodany przez remi, 17 kwi 2017 o 13:15 | Komentarze [1]


Raport na temat błędów krytycznych dla wydania (nr 15)

Debian 9.0 Stretch ukaże się kiedy będzie gotowy. Cotygodniowe statystyki błędów krytycznych dla wydania pomogą nam oszacować przybliżoną datę.

Na zakończenie 15-ego tygodnia tego roku kształtują się one następująco: błędów ogółem: 1083, dotyczących Stretch: 111, występujących tylko w Stretch: 17, oczekujących na naprawę w Stretch: 94. więcej »

Dodany przez mati75, 15 kwi 2017 o 12:18 | Komentarze [2]


Raport na temat błędów krytycznych dla wydania (nr 14)

Debian 9.0 Stretch ukaże się kiedy będzie gotowy. Cotygodniowe statystyki błędów krytycznych dla wydania pomogą nam oszacować przybliżoną datę.

Na zakończenie 14-ego tygodnia tego roku kształtują się one następująco: błędów ogółem: 1100, dotyczących Stretch: 148, występujących tylko w Stretch: 27, oczekujących na naprawę w Stretch: 121. więcej »

Dodany przez mati75, 07 kwi 2017 o 21:07 | Komentarze [8]


[Prima aprilis] Poznaj miłość swego życia z Dobierz Ukochanego Geeka

W odpowiedzi na oczekiwania naszych użytkowników uruchamiamy nową usługę randkową dla nerdów. Dzięki serwisowi Dobierz Ukochanego Geeka każdy odnajdzie swoją drugą połówkę. Nieważne czy jesteś nieśmiałą programistką, czy introwertycznym bazodanowcem. Z nami bez trudu poznasz osobę, z którą zechcesz spędzić resztę życia. Wystarczy pobrać naszą aplikację mobilną i wypełnić formularz.

Dzięki technologii IEP oraz zaawansowanym algorytmom nasz serwis dobierze dla Ciebie idealną parę, korzystając z takich informacji jak dystrybucja, środowisko graficzne, motyw GTK+, Qt oraz ikon, edytor tekstu itp. Nigdy więcej nie będziesz się wściekać z powodu preferencji drugiej połówki. Chociaż nasz serwis jest jeszcze młody, połączyliśmy już wiele par. Nie pozwól niczemu stanąć na drodze do swojego szczęścia. Skorzystaj z naszych usług za darmo już dziś! więcej »

Dodany przez azhag, 01 kwi 2017 o 00:03 | Komentarze [7]


Debian "Jessie": aktualizacja do wersji 8.7 (point release.)

W dniu 14. stycznia, 2017 roku ukazała się kolejna - siódma - aktualizacja, tzw. "point release", dla Stabilnego wydania, oznaczonego numerem 8 (nazwa kodowa "Jessie"). Uzupełnione zostały głównie poprawki związane z bezpieczeństwem, wydane do czasu tej aktualizacji wraz z kilkoma korektami dot. poważnych problemów w bieżącym wydaniu. Należy pamiętać, że owa aktualizacja nie jest kolejnym, nowym wydaniem systemu Debian.

U żytkownicy, którzy na bieżąco uaktualniają swój system via security.debian.org nie będą musieli aktualizować dużej ilości pakietów. Niemniej nowe, zaktualizowane obrazy płyt CD/DVD zawierające zmiany wprowadzone w wyniku tego wydania, będą dostępne do pobrania (zob. Oficjalne obrazy - " stable " oraz odpowiednie dla wypróbowania systemu Debian - Obrazy "live" ). Ważne poprawki dotyczą, między innymi, jądra Linuksa, które zaktualizowano do wersji 3.16.39 (zob.: changelog), powłoki bash (CVE-2016-0634, CVE-2016-7543), menadżera systemu i usług - systemd (CVE-2016-7796, różne poprawki etc.), a także nvidia-graphics-drivers, nvidia-graphics-drivers-legacy-304xx (CVE-2016-8826, CVE-2016-7382, CVE-2016-7389.) więcej »

Dodany przez remi, 15 sty 2017 o 12:55 | Komentarze [3]


"softWaves" wybrany domyślnym motywem nadchodzącego Debiana 9

Motyw 'softWaves' wykonany przez Juliette Taka Belin został wybrany jako domyślny motyw dla nadchodzącego Debiana 9 "stretch".

Po czerwcowym wezwaniu do składania propozycji tematów do nadchodzącej edycji Debiana, zostało nadesłanych 12 propozycji, a następnie odbyło się głosowanie. W sumie głosy oddało 3479 osób. Zwycięzcą został właśnie softWaves. To już drugi motyw stworzony przez Juliette Belin, który ozdabia stabilne wydanie. Poprzednia praca, 'Lines', zagościła w aktualnym wydaniu stabilnym Debian Jessie. więcej »

Dodany przez Tor, 26 paź 2016 o 14:39 | Komentarze [7]


Debian 8.6 - szósta aktualizacja Jessie

Ukazała się szósta aktualizacja Debiana Jessie, oznaczona numerem 8.6. W jej skład wchodzi m.in. kilka nowszych i poprawionych pakietów oraz wszystkie poprawki, które dotąd ukazały się w repozytorium security.debian.org.

Aktualizacja nie oznacza nowego wydania Debiana 8 Jessie, jedynie uaktualnia część pakietów wchodzących w jego skład. Nie ma potrzeby pozbywać się starych płyt, wystarczy zaktualizować zainstalowany system korzystając z serwera lustrzanego, żeby zainstalować nowe pakiety. więcej »

Dodany przez mati75, 19 wrz 2016 o 15:06 | Komentarze [26]


Dwudzieste trzecie urodziny Projektu Debian

Debian świętuje dziś dwudziestą trzecią rocznicę powstania. Z tej okazji miłośnicy tego systemu organizują dziś imprezy ku czci Projektu.

Historia Debiana zaczęła się kręcić 16 sierpnia 1993 roku. Tego dnia Ian Murdock — założyciel Projektu — wysłał na grupę dyskusyjną comp.os.linux.development ogłoszenie o rozpoczęciu prac nad „Debian Linux Release”. Bodźcem do działania była, historyczna już, dystrybucja SLS — Murdock rozczarowany nią, postanowił rozpocząć własny projekt. więcej »

Dodany przez mati75, 16 sie 2016 o 16:08 | Komentarze [15]


Debian 8.5 - piąta aktualizacja Jessie

Ukazała się piąta aktualizacja Debiana Jessie, oznaczona numerem 8.5. W jej skład wchodzi m.in. kilka nowszych i poprawionych pakietów oraz wszystkie poprawki, które dotąd ukazały się w repozytorium security.debian.org.

Aktualizacja nie oznacza nowego wydania Debiana 8 Jessie, jedynie uaktualnia część pakietów wchodzących w jego skład. Nie ma potrzeby pozbywać się starych płyt, wystarczy zaktualizować zainstalowany system korzystając z serwera lustrzanego, żeby zainstalować nowe pakiety. więcej »

Dodany przez mati75, 05 cze 2016 o 13:10 | Komentarze [15]


Debian 7.11 - jedenasta aktualizacja Wheezy'ego

Ukazała się jedenasta aktualizacja Debiana Wheezy, oznaczona numerem 7.11. Jest to ostatnie wydanie z tej gałęzi. W jej skład wchodzi m.in. kilka nowszych i poprawionych pakietów oraz wszystkie poprawki, które dotąd ukazały się w repozytorium security.debian.org.

Aktualizacja nie oznacza nowego wydania Debiana 7 Wheezy, jedynie uaktualnia część pakietów wchodzących w jego skład. Nie ma potrzeby pozbywać się starych płyt, wystarczy zaktualizować zainstalowany system korzystając z serwera lustrzanego, żeby zainstalować nowe pakiety. więcej »

Dodany przez mati75, 05 cze 2016 o 13:09 | Komentarze [1]


Strona: 1 2 3 4 5 6 770 71