Debian 5.0 Lenny: za dwa miesiące koniec wsparcia bezpieczeństwa

Wsparcie bezpieczeństwa dla Debiana 5.0 Lenny zostanie zakończone 6 lutego 2012 r., ogłosił Moritz Muehlenhoff na liście debian-security-announce.

Zgodnie z polityką bezpieczeństwa Debiana wsparcie dla dawnego stabilnego wydania kończy się w rok po ukazaniu się aktualnej wersji systemu. Zatem 6 lutego 2012 r. — równo rok po wydaniu 6.0 Squeeze — zakończy się wsparcie dla Debiana 5.0 Lenny. Do tego czasu użytkownicy tego wydania powinni zaktualizować swój system.
więcej »

Dodany: 07 gru 2011 o 11:22
przez: azhag

Monitor stanu repozytoriów

Zapraszamy na uruchomiony na naszym portalu monitor repozytoriów Debiana. Pokazuje on ich stan pod kątem problemów z zależnościami pakietów, korzystając z analogii pogodowych (w związku z czym często określany jest raportem pogodowym).

Jeśli wg monitora w danej architekturze jest „słonecznie” to (niemal) wszystkie zależności są spełnione, im warunki atmosferyczne są gorsze tym więcej zależności jest niespełnionych. Gdy „pogoda w Debianie” jest zła z jakiegoś powodu (np. trwająca większa migracja), użytkownik powinien rozważyć zaniechanie aktualizacji na jakiś czas.
więcej »

Dodany: 03 gru 2011 o 20:40
przez: azhag

Raport na temat błędów krytycznych dla wydania (nr 48)

Alexander Reichle-Schmehl opublikował kolejne cotygodniowe statystyki błędów krytycznych dla wydania.

Na zakończenie 48-ego tygodnia tego roku kształtują się one następująco: błędów ogółem: 1749, dotyczących Wheezy'ego: 1094, występujących tylko w Wheezym: 138, oczekujących na naprawę w Wheezym: 956.
więcej »

Dodany: 02 gru 2011 o 13:07
przez: azhag

CrunchBang 10 Statler R20111125 - lekka dystrybucja bazująca na Debianie

Philip Newborough ogłosił wydanie nowa wersji lekkiej dystrybucji bazującej na Debianie Stable o nazwie CrunchBang Linux o wersji 10 “Statler” R20111125.

W nowym wydaniu została porzucona wersja ze środowiskiem Xfce, twórcy skupili się na wydaniu z menadżerem okien Openbox. Zostało wprowadzone wiele dużych zmian poprawiających działanie systemu. System jest dostępny w postaci obrazów z dostępnym trybem live cd oraz instalatorem znanym z Debiana.
więcej »

Dodany: 29 lis 2011 o 17:49
przez: mati75

KDE SC 4.7.2 dostępne w półoficjalnym repozytorium [aktualizacja]

KDE SC 4.7.2 trafiło do półoficjalnego repozytorium qt-kde.debian.net, o czym poinformował José Manuel Santamaría Lema na liście debian-kde.

Deweloperzy od dłuższego czasu pracowali nad wprowadzeniem nowej wersji środowiska. Cześć pakietów zmieniła nazwy oraz do repozytorium została dodane przeglądarka rekonq 0.8.0. Bliższa data wprowadzenia środowiska do oficjalnego repozytorium nie jest w tej chwili znana.
więcej »

Dodany: 27 lis 2011 o 21:35
przez: mati75

Raport na temat błędów krytycznych dla wydania (nr 47)

Alexander Reichle-Schmehl opublikował kolejne cotygodniowe statystyki błędów krytycznych dla wydania.

Na zakończenie 47-ego tygodnia tego roku kształtują się one następująco:
więcej »

Dodany: 25 lis 2011 o 13:22
przez: azhag

Dwie nowe architektury Debiana: armhf i s390x

Niestabilna gałąź Debiana wzbogaciła się o kolejne dwie architektury: armhf oraz s390x, donosi Mark Hymers na liście debian-devel-announce.

Architektura armhf powstała z myślą o nowszych procesorach ARM wyposażonych w FPU ( floating-point unit ), których możliwości dotychczasowy port armel nie potrafił w pełni wykorzystać. Ponadto dodana została obsługa innych funkcji, które pojawiły się niedawno w tych procesorach. Aby skorzystać z architektury armhf należy posiadać przynajmniej jednostkę ARMv7 z obslugą Thumb-2 i VFP3D16. Debian w wersji s390x przeznaczony jest dla 64-bitowych serwerów typu Mainframe firmy IBM.
więcej »

Dodany: 25 lis 2011 o 10:29
przez: azhag

Tails 0.9 - Debian dla chcących zachować anonimowość

Ukazało się wydanie 0.9 systemu Tails - bazującego na Debianie live'a dla użytkowników pragnących zachować anonimowość podczas korzystania z sieci.

Tails ( The Amnesic Incognito Live System ) można uruchomić bezpośrednio z CD lub USB, żadne pliki nie są zapisywane na dysku, a cały ruch internetowy odbywa się poprzez sieć Tor. Dodatkowo podczas wyłączania czyszczona jest zawartość RAM-u. To czyni ów system idealnym dla osób, które chcą pozostać anonimowe podczas korzystania z sieci (deweloperzy ostrzegają też przed ograniczeniami technologii pozwalającej na ukrycie swojej tożsamości).
więcej »

Dodany: 19 lis 2011 o 19:08
przez: azhag

Raport na temat błędów krytycznych dla wydania (nr 46)

Alexander Reichle-Schmehl opublikował kolejne cotygodniowe statystyki błędów krytycznych dla wydania.

Na zakończenie 46-ego tygodnia tego roku kształtują się one następująco:
więcej »

Dodany: 18 lis 2011 o 15:08
przez: ArnVaker

Wieści z projektu Hurd

Deweloperzy Hurda jak co kwartał podsumowują najważniejsze wiadomości z ostatnich trzech miesięcy — w tym wydaniu: Arch Hurd z obsługą DDE, nowe maszyny z Debianem, wykład na GNU Hackers Meeting i postępy nad Javą podczas Google Summer of Code.

W trzecim kwartale deweloperzy projektu Arch Hurd spakietowali DDE (Device Driver Environment), dzięki czemu część sterowników urządzeń z Linuksa 2.6 może zostać w prosty sposób uruchomiona przez użytkownika, zastępując sterowniki z jądra GNU Mach. Dotąd było to również możliwe, jednakże było bardziej problematyczne. Na razie obsługiwane są niektóre sterowniki kart sieciowych, aby umożliwić obsługę innych deweloperzy muszą rozbudować swoją infrastrukturę. Ponadto Arch Hurd posiadał własne stanowisko podczas konferencji FrOSCon oraz wydał nowe LiveCD, dzięki któremu nowi użytkownicy mogą łatwo przetestować aktualny stan portu Archa na jądro Hurd.
więcej »

Dodany: 17 lis 2011 o 19:01
przez: azhag

Strona: 1 237 38 39 40 4170 71