Debian "Stretch": wydanie nieznacznie opóźnione

Na ostatnim spotkaniu, Release Team (Zespół ds. Wydań) zdecydował, że zamrożenie dla nowego Stabilnego wydania "Stretch", będzie nieco opóźnione w porównaniu z wcześniejszymi zapowiedziami.

Debian "Stretch" zostanie wydany z kilkumiesięcznym opóźnieniem a tzw. "zamrożenie" zaplanowane zostało na 5. Lutego przyszłego roku. Powodem, dla którego podjęto taką decyzję, jest chęć wykorzystania pierwszego jądra Linux, wydanego na początku przyszłego roku, które według obecnych planów, będzie posiadało status Long-Term Support (Prawdopodobnie oznaczone zostanie numerem 4.10). Dla uniknięcia wszelkich wątpliwości: zmiana ta jest jednorazowa.

Tak więc, przewidywane wydanie "Stretch", prawdopodobnie, oparte zostanie na jądrze 4.10, co zapewni dłuższy okres wsparcia oraz ulepszoną kompatybilność etc. Wszystkie, poprzednio ogłoszone terminy, są przesunięte o dwa miesiące kalendarzowe:

 • 5 listopada 2016: zamrożenie dużych migracji pakietów
  • 5 stycznia 2017: „lekkie” zamrożenie
   • żadnych nowych pakietów,
   • żadnego dodania pakietu na nowo,
   • zwykłe migracje pakietów
  • 5 lutego 2017: pełne zamrożenie

Więcej informacji dotyczących Debiana 9. aka "Stretch" znajduje się na stronie wiki: Debian Releases > Debian Stretch oraz na stronie zawierającej ogólne informacje: Debian “stretch” Release Information

Źródło: Bits from the Release Team: A Slightly Moveable Feast

P.S. podziękowania dla Azhaga za pomoc w tłumaczeniu terminów oraz wyłapanie błędów etc. Dziękuję serdecznie.

Dodany: 06 mar 2016 o 12:41
przez: remi

OSnews Wykop Blip Flaker Kciuk Śledzik Facebook Identi.ca Twitter del.icio.us Google Bookmarks

Komentarze (RSS):

1  Gość: saturno, dodany: 2016-03-30 12:32 #3816
Miesiąc czy dwa w tę czy tamtą stronę da się przeżyć, a jest nadzieja że dodatkowy czas zostanie wykorzystany na dopieszczenie także i innych programów.

Aby dodać komentarz Zaloguj się lub Zarejestruj