Neil McGovern nowym Liderem Projektu Debian

Nadszedł czas, kiedy Projekt Debian ponownie, jak każdego roku, dokonał wyboru nowego Lidera. Począwszy od 1-go kwietnia w ciągu kolejnych dwóch tygodni, Deweloperzy Debiana głosowali, aby wybrać osobę, która poprowadzi Projekt przez okres jednego roku.

W rezultacie opublikowanych w dniu dzisiejszym, tj. 15-ty kwietnia, wyników Neil McGovern (zob. Platform for Neil McGovern) związany z Debianem od wielu lat, został wybrany kolejnym Liderem Projektu Debian (DPL). Swoją działalność rozpocznie 17-go kwietnia. Wyniki głosowania przedstawiają się następująco: results, graphical results, tally sheet. Lista osób biorących udział w głosowaniu: voters.

W tegorocznych wyborach, oprócz zwycięzcy, udział wzięli także:

Warto wspomnieć, że zarówno Gergely Nagy oraz Neil McGovern w poprzednich latach starali się o status Debian Project Leader (DPL). Mehdi Dogguy brał udział po raz pierwszy.

Poprzednim Liderem Projektu Debian był Lucas Nussbaum, który sprawował Urząd przez ostatnie dwa lata. W ciągu tego okresu pracował, między innymi, nad sposobem zniwelowania rozbieżności, pomiędzy Debianem a Ubuntu, starając się przenieść usprawnienia, będące udziałem Ubuntu również do systemu Debian.

Warto wspomnieć, że Lucas Nussbaum jest autorem "Packaging Tutorial", stworzonego w celu zpewnienia bardziej dostępnej dokumentacji dla przyszłych opiekunów. Niebywałem sukcesem, jest fakt przetłumaczenia ww. samouczka na języki: francuski, niemiecki oraz hiszpański. Lucas Nussbaum był także członkiem zespołu Debian Science. Ogólnie rzecz biorąc, większość jego wkładu w Debiana miały na celu rozwiązywanie problemów w skali całej dystrybucji.

Lider Projektu, będąc oficjalnym przedstawicielem Projektu Debian, pełni zasadnicze funkcje. Kierunkowi temu, z góry powziętych założeń jest np. reprezentacja Projektu względem innych organizacji, firm. Przedstawicielstwo takie przyjmuje niekiedy formę zwykłego wywiadu, dbanie o poprawne relacje z przedsiębiorstwami etc. Pełnione funkcje mogą niekiedy stwarzać wrażenie, że nie widzimy Lidera Projektu jako człowieka indywidualnego - to sprzeczność sama w sobie, bowiem wszystko, czym się zajmuje wymaga odpowiedzialności za wiele aspektów związanych z Projektem. Oczywiście Lider winien mieć stały kontakt z Deweloperami, Delegatami w celu koordynacji ich pracy etc.

Debian, po raz kolejny jest w ważnym punkcie swojej historii.

Gratulujemy!

Dodany: 16 kwi 2015 o 11:45
przez: remi

OSnews Wykop Blip Flaker Kciuk Śledzik Facebook Identi.ca Twitter del.icio.us Google Bookmarks

Komentarze (RSS):

1  Gość: Gość (c35cc719a9), dodany: 2015-04-16 15:37 #3693
W końcu nowy news-master

2  remi, dodany: 2015-04-16 20:50 #3694
Cześć. Bez przesady, to tylko zwykła infromacja dotycząca ważnego wydarzenia. Nic więcej.

3  Gość: m, dodany: 2015-08-11 14:09 #3764
Zwykła demokracja przedstawicielska ot co

Aby dodać komentarz Zaloguj się lub Zarejestruj