Debian 7.7 - siódma aktualizacja Wheezy'ego

Ukazała się siódma aktualizacja Debiana Wheezy, oznaczona numerem 7.7. W jej skład wchodzi m.in. kilka nowszych i poprawionych pakietów oraz wszystkie poprawki, które dotąd ukazały się w repozytorium security.debian.org.

Aktualizacja nie oznacza nowego wydania Debiana 7 Wheezy, jedynie uaktualnia część pakietów wchodzących w jego skład. Nie ma potrzeby pozbywać się starych płyt, wystarczy zaktualizować zainstalowany system korzystając z serwera lustrzanego, żeby zainstalować nowe pakiety.

Użytkownicy, którzy regularnie instalują poprawki z repozytorium security.debian.org nie muszą aktualizować wiele pakietów — większość poprawek z security.debian.org jest zawarta w niniejszej aktualizacji wydania.

Nowe obrazy płyt CD i DVD zawierające instalatory ze zaktualizowanymi pakietami będą wkrótce dostępne w zwyczajowym miejscu.

Aktualizacja do niniejszego wydania jest możliwa poprzez podanie menedżerowi pakietów (szczegóły w podręczniku sources.list(5)) jednego z wielu serwerów lustrzanych Debiana, np.:

## uaktualnienia bezpieczeństwa
deb http://security.debian.org/ stable/updates main contrib non-free

## podstawowe repozytorium
deb http://ftp.pl.debian.org/debian/ stable main contrib non-free

Ich pełna lista dostępna jest pod adresem www.debian.org/mirror/list.

Wszystkie zaktualizowane pakiety wraz z powodami zmian można znaleźć w informacji źródłowej.

Źródło: https://www.debian.org/News/2014/20141018

Dodany: 20 paź 2014 o 20:28
przez: mati75

OSnews Wykop Blip Flaker Kciuk Śledzik Facebook Identi.ca Twitter del.icio.us Google Bookmarks

Komentarze (RSS):

1  Gość: Gość (849bd24f01), dodany: 2014-10-30 09:22 #3562
aktualizacja wraz z nowszym jadrem napsula mi troche krwi, mianowicie skopany jest sterownik do: Broadcom Corporation NetXtreme BCM5723 Gigabit Ethernet PCIe (rev 10)

:(

2  Gość: Gość (2e6d5c56dc), dodany: 2014-11-03 01:13 #3564
Używałem wiele distr Linuxa , kilka lat jestem użytkownikiem postanowiłem porzucić dotychczasowe distra i pozostać tylko na Debian GNU/Linux i tak też zrobiłem. System sprawuje się idelanie i chylić czoła twórcom i społeczności za to iż są i dążą do coraz to lepszego pod każdym względem Debiana.....

3  Gość: Józwa, dodany: 2015-06-08 19:07 #3755
Płyta wheezy okazała się corrupt. To trzecia reinstalka, spowodowana teraz ekranu w x-ach. Płyta, która była dobra (dwie udane instalacje) teraz jest zła? Zapewne odcięcie instalacji od sieci, nie dałoby takiego wyniku, ale właściciele debiana, nie chcą szanować zwykłych userów, tylko robić ich w konia. Straciłem zaufanie.
Wheezy wywrócił mi się, po poradach na stronie dug.net.
Raczej żegnam, bo straciłem zaufanie, a instalacja sieciowa (i prześwietlanie mi HDD) stanowi jakąś zmianę jakościową : )

Aby dodać komentarz Zaloguj się lub Zarejestruj