Aktualizacja LXDE w Debianie Sid

Andrew Lee, deweloper LXDE w Debianie, napisał ogłoszenie na news.debian.net na temat ostatnich aktualizacji pewnych składników LXDE w niestabilnej gałęzi Debiana.

Najnowsza aktualizacja przyniosła wiele nowych funkcji oraz powiększyła możliwości dostosowania do indywidualnych preferencji. Do najważniejszych zmian można zaliczyć:

 • lxde-common 0.5.0-2:
  Zestaw ikon nuoveXT2 został usunięty z lxde-common i umieszczony w osobnym lxde-icon-theme.
  Skrypt startlxde obecnie wykonuje polecenie lxsession -s LXDE -e LXDE zamiast lxsession -s LXDE w związku ze zmianami w lxsession.

 • lxsession 0.4.1-1:
  Dodany został nowy argument: -e. Pozwala on na ustawienie wewnętrznej nazwy środowiska graficznego. Parametr ten jest eksportowany za pomocą zmiennej środowiskowej $XDG_CURRENT_DESKTOP. Nazwa środowiska graficznego może zostać użyta do skonfigurowania niektórych elementów środowiska — pliki *.desktop mogą zawierać filtry OnlyShowIn oraz NotShowIn, dzięki którym można ustawić aby dany element pokazywał się lub nie w wybranym środowisku graficznym.
  Argument -s jest zarezerwowany tylko dla nazwy sesji, a był uprzednio używany do ładowania plików konfiguracyjnych sesji. Na pzykład, można wykonać lxsession -s Lubuntu -e LXDE aby załadować pliki konfiguracyjne z katalogu Lubuntu, ale środowisko graficzne w dalszym ciągu jest rozpoznawane jako LXDE.

 • lxpanel 0.5.4.1-1:
  W nowej wersji mozna stawić widoczność aplikacji w menu za pomocą filtrów OnlyShowIn i NotShowIn oraz zmiennej $XDG_CURRENT_DESKTOP. Oznacza to, że ustawić lxpanel aby pokazywał menu GNOME po wyeksportowaniu XDG_CURRENT_DESKTOP=3DGNOME. Po ustawieniu tej zmiennej lxpanel będzie pokazywał menu GNOME zamiast LXDE.

 • lxnm oraz lxpanel-netstat-plugin są przestarzałe.
  Pakiet lxnm został oznaczony jako „do usunięcia”, zaleca się użycie zamiast niego wicd. lxpanel-netstat-plugin został wyrzucony z pakietu źródłowego lxpanel w wersji 0.5.4.1-1.

Źródło: news.debian.net/2009/12/20/updates-on-lxde/

Dodany: 20 gru 2009 o 12:48
przez: azhag

OSnews Wykop Blip Flaker Kciuk Śledzik Facebook Identi.ca Twitter del.icio.us Google Bookmarks

Komentarze (RSS):

 • Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy

 • Aby dodać komentarz Zaloguj się lub Zarejestruj