Steve McIntyre: zamrożenie Squeeze w marcu, wydanie latem

Steve McIntyre, obecny Lider Projektu Debian, potwierdził w wywiadzie dla iTWire plany wydawnicze względem kolejnej edycji Debiana.

Steve McIntyre w rozmowie z Samem Varghese podtrzymał niedawną propozycję zamrożenia gałęzi testowej w marcu przyszłego roku. Ma nadzieję, że poskutkuje to wydaniem Squeeze w połowie lata 2010 r. — Dobrze by było ukończyć wszystko przed udaniem się w lipcu do Nowego Jorku na DebConf, aby mieć wydanie z głowy podczas dyskusji o przyszłych planach — odpowiedział dziennikarzowi iTWire.

Ponadto lider Debiana poruszył kwestię synchronizacji wydań z Ubuntu. — Ponieważ dużą część składników nasze systemy dzielą ze sobą, mamy nadzieję, że uda się utrzymać te same lub podobne wersje programów i podzielić częścią prac. — stwierdził McIntyre — Czy i jak dokładnie to się będzie odbywać zależy od konkretnych zespołów, powinniśmy jednak w stanie sobie pomóc. Może w przyszłości uda się zsynchronizować nasze wersje lepiej, będzie to jednak wymagało czasu.

Na koniec Steve McIntyre zdradził, że nie zamierza kandydować po raz trzeci na stanowisko lidera projektu. — Dobrze będzie wrócić do bardziej technicznych zajęć — przyznał.

Źródło: www.itwire.com/content/view/29541/1090/

Dodany: 24 lis 2009 o 18:35
przez: azhag

OSnews Wykop Blip Flaker Kciuk Śledzik Facebook Identi.ca Twitter del.icio.us Google Bookmarks

Komentarze (RSS):

1  yantar, dodany: 2009-11-25 00:14 #86
Czyli częściowo zgadłem, że chcą zdążyć ze Squeeze przed letnim DebConfem =]

Aby dodać komentarz Zaloguj się lub Zarejestruj