Zmiany w obsłudze pakietów architektury all w repozytorium

Torsten Werner zdradził na blogu szczegóły na temat zamykania błędu #246992, który dotyczy obsługi pakietów architektury all w archiwum Debiana. Dzięki jego pracy, różne wersje pakietów przeznaczone dla każdej architektury będą zachowywane w repozytorium tak długo, jak będą ich wymagały inne pakiety. To oznacza, że w przyszłości powinny zniknąć problemy z zależnościami pakietów w gałęzi niestabilnej.

Werner zastąpił stary skrypt make_suite_file_list.py w narzędziu dak, który jest używany do obsługi archiwum Debiana, dwoma nowymi: generate_filelist.py oraz dominate.py. Pierwszy z nich tworzy listy plików dla apt-ftparchive, drugi usuwa stare pakiety z bazy danych.

Kod napisany przez Torstena Wernera został już dołączony do narzędzia dak, wkrótce zacznie być używany na ftp-master.debian.org. Nie może ponownie dodać pakietów, które zostały już usunięte, ale dzięki niemu w przyszłości archiwum będzie bardziej przyjazne. Niestety pozostawiać będzie więcej śmieci w repozytorium. Grupa FTPMaster prosi o pomoc w śledzeniu taki przypadków — błędy w archiwum powinny być zgłaszane jako dotyczące wirtualnego pakietu ftp.debian.org.

Główna funkcja w stary skrypcie make_suite_file_list.py posiadała uroczą nazwę do_da_do_da(). Jedna z funkcji nowego skryptu dominate.py otrzymała nazwę doDaDoDa(), jako pamiątkę po autorach starego kodu, którzy nie są już członkami grupy FTPTeam.

Więcej informacji na temat obsługi pakietów architektury all można znaleźć na wiki grupy FTPTeam.

Źródło: twerner.blogspot.com/2009/11/dak-dominate-will-dodadoda-debian.html

Dodany: 18 lis 2009 o 10:51
przez: azhag

OSnews Wykop Blip Flaker Kciuk Śledzik Facebook Identi.ca Twitter del.icio.us Google Bookmarks

Komentarze (RSS):

  • Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy

  • Aby dodać komentarz Zaloguj się lub Zarejestruj