Wstępna data zamrożenia Squeeze oraz prośba o pomoc w pracach nad wydaniem

Zespół odpowiedzialny za wydania Debiana zaproponował na liście debian-devel-announce aby proces zamrożenia repozytorium nowego wydania rozpocząć w marcu 2010 r. Jednocześnie zaapelował do deweloperów oraz opiekunów pakietów o pomoc w pracach związanych z nowym wydaniem.

Podjęcie decyzji o terminie zamrożenia repozytorium nie było łatwe, przez co ogłoszenie nowego harmonogramu — początkowo zapowiadane na wrzesień - opóźniło się. Podczas ustalania nowej daty pod uwagę wzięte zostały opinie deweloperów, zbierane drogą elektroniczną (IRC, e-mail) oraz podczas osobistych spotkań, a także plany względem wydania, których część stanowi prawdziwe wyzwanie.

Zespół jednocześnie podkreśla, że obecny stan gałęzi niestabilnej oraz testowej nie jest bardzo dobry — liczba błędów krytycznych dla wydania w chwili pisania tej wiadomości wynosi 2244 (z czego nadchodzącego wydania tyczy się 845), istnieją trudności z zapewnieniem bezproblemowej migracji pakietów do testinga. Dlatego prosi deweloperów oraz opiekunów pakietów o pomoc w poprawianiu błędów oraz o powstrzymanie się od dodawania nowych wersji pakietów, jeśli może to zakłócić proces ich migracji do gałęzi testowej.

Pełna treść ogloszenia zespołu odpowiedzialnego za wydania dostępna jest pod adresem lists.debian.org/debian-devel-announce/2009/10/msg00002.html.

Dodany: 19 paź 2009 o 11:10
przez: azhag

OSnews Wykop Blip Flaker Kciuk Śledzik Facebook Identi.ca Twitter del.icio.us Google Bookmarks

Komentarze (RSS):

1  , dodany: 2009-10-19 16:51 #51
Moze juz na wakacje (2010r) bedzie mozna zabrac nowe stabble pod namiot ;)

2  k4misiek, dodany: 2009-10-20 22:09 #52
No to chyba doczekam się trzeciej stabilnej wersji przez czas używania tej dystrybucji ;P. Jak zacząłem to Etch już był w dość długiej fazie zamrażania.

Aby dodać komentarz Zaloguj się lub Zarejestruj