Przejdź to tekstu

apt-offline 1.0 wydany

Ritesh Sarraf wydał wersję 1.0 programu apt-offline, który umożliwia aktualizację systemu na komputerze bez dostępu do sieci. Najciekawszą nowością w nowym wydaniu jest wprowadzony graficzny interfejs użytkownika.

Graficzny interfejs do apt-offline (dostępny w osobnym pakiecie apt-offline-gui) powstał z użyciem biblioteki Qt. Jego autorami są Abhishek Mishra oraz Manish Sinha.

Graficzny interfejs programu apt-offline
Rys.1. Graficzny interfejs programu apt-offline

Oprócz graficznego interfejsu, nowa wersja apt-offline zawiera poprawki bezpieczeństwa (trafiły one również do wydania, które przeznaczone jest dla Debiana Squeeze).

Źródło: www.researchut.com/blog/archive/2010/11/08/apt-offline-10

Dodany przez azhag, 10 lis 2010 o 19:00

OSnews Wykop Blip Flaker Kciuk Śledzik Facebook Identi.ca Twitter del.icio.us Google Bookmarks


Komentarze (RSS):

  1. Gość, 2010-11-10 23:23 [#]:

    moze krotki opis jak to dziala bo jak na razie news nic nie mowi poza offline. Skoro bez polaczenia to z powietrza na pewno pakiety nie pobiera wiec jedynie przypada na cd/dvd ale o tym tez zadnej wzmianki


  2. azhag, 2010-11-12 13:50 [#]:

    Opis działania jest zamieszczony w opisie pakietu (http://packages.debian.org/experimental/apt-offline). Pisałem też o tym w pierwszym niusie na temat apt-offline (http://dug.net.pl/news/28/).

    Tutaj w szczegóły się nie wdawałem, ponieważ to informacja o wydaniu apt-offline z GUI, nie instrukcja użytkowania tegoż.


  3. Gość, 2010-11-15 12:19 [#]:

    klikalne linki w komentarzach to dobry pomysł


Dodaj komentarz jako gość lub zaloguj się.


Podpis: