Trzecia aktualizacja Lenny'ego

Projekt Debian ma przyjemność ogłosić wydanie trzeciej aktualizacje stabilnej edycji Debiana GNU/Linux 5.0 („Lenny”). W jej skład wchodzą głównie poprawki bezpieczeństwa, w tym kilku poważnych problemów.

Aktualizacja nie oznacza nowego wydania Debiana 5.0, jedynie uaktualnia część pakietów wchodzących w jego skład. Nie ma potrzeby pozbywać się starych płyt z Lenny'ym, wystarczy zaktualizować zainstalowany system korzystając z serwera lustrzanego, żeby zainstalować zaktualizowane przestarzałe pakiety.

Użytkownicy, którzy regularnie instalują poprawki z repozytorium security.debian.org nie muszą aktualizować wiele pakietów — większosć poprawek z security.debian.org jest zawarta w niniejszej aktualizacji wydania.

Nowe obrazy płyt CD i DVD zawierające instalatory ze zaktualizowanymi pakietami będzie wkrótce dostępna w zwyczajowym miejscu.

Aktualizacja do niniejszego wydania jest możliwa poprzez podanie menedżerowi pakietów (szczegóły w podręczniku sources.list(5)) jednego z wielu serwerów lustrzanych Debiana, np.:

## uaktualnienia bezpieczeństwa
deb http://security.debian.org/ stable/updates main contrib non-free

## podstawowe repozytorium
deb http://ftp.pl.debian.org/debian/ stable main contrib non-free

Pełna lista dostępna jest pod adresem www.debian.org/mirror/list.

Szczegóły na temat aktualizowanych pakietów można znaleźć w informacji źródłowej: www.debian.org/News/2009/20090905.

Dodany: 05 wrz 2009 o 11:46
przez: azhag

OSnews Wykop Blip Flaker Kciuk Śledzik Facebook Identi.ca Twitter del.icio.us Google Bookmarks

Komentarze (RSS):

  • Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy

  • Aby dodać komentarz Zaloguj się lub Zarejestruj