Prosimy o pomoc dla Julii
Przekaż 1% podatku
KRS: 0000037904
Rubryka „Informacje uzupełniające – cel 1%” 14451 Julia Cieśla

Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,
nie przez to, kim jest,
lecz przez to,
czym dzieli się z innymi.
Jan Paweł II

http://www.jc.info.pl/


Nasza historia rozpoczęła się w 24 tygodniu ciąży, gdy podczas badania usg lekarz wykrył nieprawidłowości. Usłyszeliśmy wyrok: rozszczep kręgosłupa i przepuklina oponowo – rdzeniowa okolicy lędźwiowej. Diagnozę potwierdzają lekarze z Katowic i odsyłają do Bytomia, gdzie wykonuje się operacje zamknięcia przepukliny na płodzie. Po wielu badaniach m.in. rezonansie magnetycznym, amniopunkcja lekarze nie podejmują się operacji na płodzie, gdyż wada jest zbyt duża.

Regularnie kontrolujemy się w Bytomiu, by nie dopuścić do dużego wodogłowia. W 36 tygodniu ciąży lekarze podejmują decyzję o cesarskim cięciu.

Julka przyszła na świat 6 września 2010 r. w klinice ginekologii w Bytomiu, po czym została przewieziona do Katowic Ligota na operację zamknięcia przepukliny. Mimo iż otrzymała 8 punktów Agar, jej stan od pierwszych chwil życia był bardzo ciężki, gdyż córeczka z powodu niewydolności oddechowej musiała przebywać pod respiratorem. W 6 tygodniu życia odbył się kolejny zabieg operacyjny: implantacja zastawki komorowo – otrzewnej. Jednak naszym największym problemem okazały się powracające zapalenia płuc, które bardzo zniszczyły układ oddechowy Julki. Z tego powodu córeczka spędziła w szpitalach ponad 10 miesięcy swojego życia, często na oddziale intensywnej terapii. W czasie pobytu w szpitalu Julia przeszła wiele groźnych dla życia infekcji, sepsę, zakażenia rotawirusem, pneumocystą, zakażenia układu moczowego, będących przyczyną bezpośredniego zagrożenia życia.

U Julii zdiagnozowano także: Zespół Arnolda Chiarii, niedorozwój ciała modzelowatego, dysplazję stawu biodrowego lewego, niedowład kończyn dolnych, pęcherz neurogenny, wcześniactwo.

Po ponad 10-cio miesięcznej walce o życie, Julka w lipcu 2011 r. nareszcie opuściła szpital "w towarzystwie" kondensatora tlenowego, pulsoksymetra i sondy. Płuca Juleczki były tak zniszczone, że nie rozstawaliśmy się z tlenem, a do karmienia używamy sondy, bo jedzenie okazało się zbyt dużym wysiłkiem. Po kilku miesiącach pobytu w domu udało się odstawić tlen, rozpoczęliśmy także systematyczną rehabilitację i naukę jedzenia.

Dziś Julia wymaga stałej, intensywnej i systematycznej rehabilitacji, terapii logopedycznej oraz wizyt u wielu specjalistów ( neurolog, urolog, pulmonolog, chirurg). W codziennej pielęgnacji niezbędne są także środki medyczne do cewnikowania, karmienia sondą oraz leki.

By pomóc Julce w nauce siadania, czworakowania, chodzenia, jedzenia wystarczy niewiele

1% podatku
KRS: 0000037904
Rubryka „Informacje uzupełniające – cel 1%” 14451 Julia Cieśla

Można także wpłacać darowizny na konto Fundacji „Zdążyć z pomocą”, której Julia jest podopieczną.

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Bank Pekao S.A. I O/Warszawa 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
tytułem: 14451 Cieśla Julia Maria darowizna na pomoc i ochronę zdrowia