Raport na temat błędów krytycznych dla wydania (nr 45)
Wprawdzie nowa wersja Debiana dopiero się ukazała, my jednak ze statystycznej ciekawości kontynuujemy publikowanie cotygodniowych statystyk błędów krytycznych dla wydania.Na zakończenie 45-ego tygodnia tego roku kształtują się one następująco:
- błędów ogółem: 1512,
- dotyczących Jessie: 338,
- występujących tylko w Jessie: 701,
- oczekujących na naprawę w Jessie: 701.
Spośród tych oczekujących na naprawę w gałęzi testowej:
- w toku: 47,
- załatane: 139,
- duplikaty: 48,
- mogą zostać naprawione poprzez mechanizm aktualizacji bezpieczeństwa: 26,
- występuje w sekcji contrib lub non-free: 3,
- ktoś obiecał się nimi zająć: 0,
- naprawione, lecz uaktualnione pakiety jeszcze nie zostały dodane do archiwum: 8,
- naprawione w inny sposób: 150.
Pomijając powyższe (niektóre błędy mogą być przypisane do kilku przypadków), gdyby Debian 8.0 Jessie miałby zostać w niedługim czasie wydany naprawionych musiałoby zostać 395 błędów (33 mniej niż tydzień temu).
Jednakże z punktu widzenia osób odpowiedzialnych za wydanie należałoby wyeliminować jeszcze 244 błędy (5 mniej niż tydzień temu).
Wyk.1. Liczba błędów krytycznych dla wydania
Informacje na temat błędów czerpane są z Wielkiej bazy danych Debiana (UDD). Znaczenia poszczególnych pozycji można znaleźć na wiki Debiana.
Dodany: 08 lis 2013 o 13:47
przez: mati75
Komentarze (RSS):
zrobcie moze podstrone raporty.dug.net.pl
i nie wstawiajcie tego spamu na glownej
albo w spamboksie to publikujcie
litosci.
Na bieżąco śledzę i wprowadzam poprawki, gdyż używam Jessie. Co tydzień weryfikuję ich liczbę "na oko" z informacjami tu podawanymi.
Ze swej strony ciekaw jestem czy liczba błędów spadnie kiedyś do poziomu umożliwiającego szybkie wydanie nowej wersji tak, jak to było postulowane w słynnych propozycjach zmian, po równie słynnym ostatnim spapraniu vel zamrożeniu systemu. A tendencja spadkowa jest wyraźna.
Kolejną ciekawą rzeczą jest to, czy po osiągnięciu tego poziomu i po wprowadzeniu kolejnych, tym razem udoskonaleń (bo przecież system już poprawiono, a poza tym kolejna wersja ma się pokazać dopiero hen w przyszłym roku), liczba błędów skoczy mocno w górę czy krzywa ledwie ruszy.
To dałoby podstawy nie tylko do oceny jakości systemu, ale umożliwiło również oszacowanie rezultatów zmian, które wprowadzono w proces tworzenia Debiana po wpadce z mrożeniem.
Pozdrawiam
moze nie ten internet. ale do rzeczy , niechce mnie sie wgrac .iso na pendriva.