Monitor stanu repozytoriów
Zapraszamy na uruchomiony na naszym portalu monitor repozytoriów Debiana. Pokazuje on ich stan pod kątem problemów z zależnościami pakietów, korzystając z analogii pogodowych (w związku z czym często określany jest raportem pogodowym).Jeśli wg monitora w danej architekturze jest „słonecznie” to (niemal) wszystkie zależności są spełnione, im warunki atmosferyczne są gorsze tym więcej zależności jest niespełnionych. Gdy „pogoda w Debianie” jest zła z jakiegoś powodu (np. trwająca większa migracja), użytkownik powinien rozważyć zaniechanie aktualizacji na jakiś czas.
Rys.1. W Squeeze większych problemów nie ma
Informacje przedstawiane w monitorze czerpane są ze strony Debian Weather, która jest częścią projektu EDOS. Tutaj uwzględnione zostały tylko niektóre architektury gałęzi stabilnej, testowej i niestabilnej. Więcej można znaleźć na oryginalnej stronie. Uwzględniona jest wyłącznie sekcja main oficjalnego repozytorium.
Aktualizacja (4 grudnia, godz. 14:00)
Udostępniamy również dane w formie tekstowej, które można w łatwy sposób przetwarzać w skryptach, aby prezentować je w dowolny sposób (np. w monitorze systemu Conky):
- http://dug.net.pl/monitor/monitor_stable.txt
- http://dug.net.pl/monitor/monitor_testing.txt
- http://dug.net.pl/monitor/monitor_unstable.txt
Zamieszczamy również krótką instrukcję do nich.
Dodany: 03 gru 2011 o 20:40
przez: azhag
Komentarze (RSS):
amd64
0,02%
Wheezy
amd64
0,01%
I tak oto pada mit stabilności wersji stabilnej
;)
Przykładowo wieloplatformowe programy napisane w Javie znajdują się w sekcji "all", ale wymagają JRE, które jest już dla konkretnej architektury. I tak w kFreeBSD niby dostępny jest pakiet azuerus, ale ponieważ nie ma Javy dla kFreeBSD -- nie można go zainstalować.
To samo tyczy się pakietów z np. plikami graficznymi cośtam-data (architektura all) wymagających głównego pakietu cośtam (architektura wyłącznie i386).
Dopisek: o, aż trzy osoby mnie ubiegły. ;)
Dopisek 2: Zresztą na liście "nieinstalowalnych" pakietów (po kliknięciu na szczegóły) te z sekcji all są wyróżnione kursywą.
>[...]
Jest też ,aplet dla kde.
Info na blogu mancoosi.
Aczkolwiek dla użytkowników innych środowisk wygodniejsze zapewne będzie skorzystanie z tych tekstowych plików.
[1]: http://blog.mancoosi.org/index.php/2011/05/18/46-debian-weather-applet